sivas chat

sivas sohbet sitesi hakkında..

Kanal Hakkında : Sivasspor ile son dönemlerde Türkiye gündeminde kendisinden hayli söz ettiren Sivas büyüyen ekonomisi ile ileri dönemlere umutlu bakılmasını sağlıyor. Sivas sektör ve iş dünyası başta olmak üzere Sivas’a ait bir çok kesimin kullanmış olduğu sohbet kanalıdır.

Kanal Sahibi : Sivas sohbet ( Sivas Kanalı Founderi )

Günümüzde en yaygın iletişim aracı olarak sohbet siteleri kullanılmaktadır. Bazen yakınındaki kişilere dertlerini, sıkıntılarını paylaşamayan kişiler tanımadıkları kişilerle iletişime geçerek bu kişilere sıkıntılarını, dertlerini anlatırlar. Çünkü bu insanlardan kendilerine herhangi zarar gelmeyeceğini bilirler. Bu kişilerin olaylar karşısında tarafsız olduklarını da bildiklerinden dolayı sıkıntılarını paylaşma konusunda bir sıkıntı yaşamazlar.

Bu sitelerden bir olan Sivas sohbet odaları , genellikle Sivaslıların üye oldukları bir sitedir. Sivas’ta yaşayan kişiler aynı şehirde yaşamanın avantajı sayesinde bir araya gelmiş olurlar. Bu sitede konuşup tanışan insanlar eğer kafa yapıları da uyuyorsa kolay bir şekilde bir yerde buluşup yüz yüze tanışma fırsatı ede etmiş olurlar. Sivas sohbet odaları sayesinde kurulan arkadaşlıklar, zaman içerisinde dostluğa da dönüşebilir. Sokaktaki insanlarla tanışıp arkadaş olmak çok rastlanan bir durum değildir. İnsanlar sokakta karşılaştıkları kişilere pek güvenemezler. Onlardan herhangi bir zarar gelebileceğini düşünürler. Ama bu sohbet odalarına giren kişiler birbirleri ile konuşarak belli bir güven oluştururlar. Karşılıklı oluşan güven sayesinde de arkadaşlıklar kurulmaya başlar.

sivas hakkında kisaca tarihi

sivas’ın bugünkü sınırları içerisinde yer alan Hafik Gölü, Pılır Höyüğü, Zara Tödürge Gölü kıyısındaki Tepecik Höyüğü ile Kangal ilçesi Çukur Tarla ve Kavak nahiyesi Höyük değirmeninde Prehistorik buluntular elde edilmiştir. Yıldızeli Argaz Höyük ve çevresinde Kalkolitik çağ (maden taş devri M.Ö. 5000-3500) ile Tunç Devri (M.Ö. 3000-1500) buluntuları elde edilmiştir. Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi / Sivas, Atatürk and congress Museum Sivas’ın yazılı tarihi M.Ö. 2000 yılı başlarında Hititlerle başlamakta olup merkez Tatlıcak Köyü ile Uzuntepe Köyündeki Höyükler, Divriği Maltepe Köyünde bulunan höyük ve Gürün Şuğul vadisindeki Hititçe yazılar başlıca Hitit yerleşim alanlarıdır. Balkanlar üzerinden Anadolu’ya gelen Frig’lerin Hititleri ortadan kaldırmaları sonucu Sivas’ta Frig egemenliğine girmiştir. Frig yerleşimi Hitit yerleşim alanlarının üst katlarında görülmektedir. Lidya’lılar zamanındaki meşhur Kral Yolu da Sivas’tan geçmektedir. Anadolu’daki Pers egemenliğinden sonra kurulan şehir devletlerinin zamanla Roma İmparatorluğuna bağlanması sonucu, önemli yol kavşağı üzerinde bulunan şimdiki şehir merkezinin iskan edildiği ve Sebasteia adını aldığı görülmekte veya ilin isminin Hitit Kavmi olan sibasip adından geldiği gibi, Roma İmparatoru Aguste tarafından şehre yunancada şehir manasına gelen “Sebasteia” adının verildiği ve yine Selçuklular zamanında üç değirmen anlamına gelen “Sebast” kelimesinden geldiği rivayet edilmektedir.

Etiketler: , ,