Sezen Aksu Çocuklarımızı yaşatmamız gerekiyor

Sezen Aksu savaşa hayır dedi yandaş medya Sezen Aksu hedef gösterdi yandaş medya bir çok ünlüyü hedef gösterdi göstermeye devam ediyor sayısız ünlüyü terörle suçlayan yandaş medya kan akıtmaya devam ediyor

Muğla’nın Bodrum ilçesinde konser veren sanatçı Sezen Aksu, çatışmalı sürece ve yaşanan can kayıplarına değinerek, Savaşa hayır ama böyle oturduğumuz yerden söyleyerek olmuyor. Asla şiddetle değil ama sivil inisiyatifin gücüyle bu evlatlarımızı yutan halimizden aktif olarak bunu önleyici hale gelmemiz gerekiyor” dedi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde konser veren Sezen Aksu, yaşanan çatışmalı süreç ve can kayıplarına değindi. Ülkenin zor zamanlardan geçtiğini belirten Aksu, “Zaten bu ülke hiç kolay zamanlardan geçmedi. Herhalde bizim memleketimizin sınavı da bu. Böyle böyle evliya mertebesine gireceğiz hep beraber. Savaşa hayır ama böyle oturduğumuz yerden söyleyerek olmuyor. Asla şiddetle değil ama sivil inisiyatifin gücüyle bu evlatlarımızı yutan halimizden aktif olarak bunu önleyici hale gelmemiz gerekiyor. Asla şiddetle değil. Çocuklarımızı yaşatmamız gerekiyor, çocuklarımızı yaşatmak için bizim de üstümüze düşen çok şey olduğuna inanıyorum. Hiç de böyle şeyleri konuşmaya niyetim yoktu. Ama o kadar can ve ciğer yanıyor ki tutamıyor insan dilini” diye konuştu.

Etiketler: , , , ,