mersin sohbet,mersin chat

Merhaba değerli misafir mersin sohbet chat siteleri’na hoş geldiniz. javasizsohbet.com bünyesinde bulunan javasız mersin sohbet chat siteleri içerisinde özgürce sohbet edebilmeniz için elimizden geleni yapmaktayız.

mersin sohbet chat siteleri içerisinde güzel vakit geçirebilmeniz için javasız mersin sohbet chat siteleri oluşturduk. mersin sohbet chat siteleri içerisinde hemşehrileriniz ile tanışıp, sohbet edebilir, oyunlar oynayabilir, radyo dinleyebilir ve yarışmalara katılabilirsiniz.

mersin sohbet chat siteleri tamamen ücretsiz olup sizlere javasizsohbet.com tarafından sunulmuştur. javasizsohbet.com yönetimi olarak siz değerli mersin sohbet chat siteleri misafirlerini en güzel şekilde ağırlamayı hedef edinmiş bulunuyoruz. Bu hedeflerimize ulaşabilmek için sürekli çalışıyor ve kendimizi geliştiriyoruz.

mersin sohbet chat siteleri’ne direk web üzerinden bağlanmak için sol üst köşedeki sohbet girişi kısmını kullanmanız yeterli olacaktır.

mersin sohbet chat sitelerimızda rahatça sohbet edebilmeniz için bilgisayarınızda java programının yüklü olması gerekmektedir. Çünkü sohbet sistemimiz java tabanlı çalışmaktadır. Eğer web üzerinden sohbet etmekten hoşlanmıyorsanız javasizsohbet.com tamamen güvenli virüs taramasından geçirilmiş mirc scriptini kulana bilirsiniz.

javasizsohbet.com mirc scriptini indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra mersin sohbet chat sitelerimıza rahat bir şekilde bağlanabilirsiniz. Bu şekilde güvenilir ve ücretsiz sohbet edip güzel vakit geçirebilirsiniz.

javasizsohbet.com Yönetimi olarak siz değerli mersin Sohbet kullanıcılarına iyi sohbetler dileriz.

Arkadaşlar sizlerde mersinli hemşerileriniz ile javasiz sohbet odalarına bir araya gelip ücretsiz chat, sohbet edebilirsiniz.
Mersin ve dünyanın bütün bölgelerinden sohbete katılan yeni arkadaşlarınıza merhabe demek için javasız chat bağlantı tıklamanız yeterli olacaktır.
Sohbet sitemizde dilerseniz üyeliksiz dilerseniz misafir girişini kullanarak javasız chat sohbete bağlana bilirsiniz.
Son zamanlarda oldukca ilgi ceken javasız chat sitelerinin en güzel yanı karşınızdaki insaları bire bir görebilmeniz ve sesli olarak konuşma sağlayabilirsiniz. Şimdiden keyifli sohbetler diliyoruz

Mersin’in Tarihi

Mersin TarihiKentin kuzeyindeki Yumuktepe höyüğünde yapılan kazılarda birçok katman ortaya çıkarılmıştır. Bunların en eskisi, M.Ö. 6300 lere, en yenisi ise Selçuklu dönemine tarihleniyor. Kazılardan çıkarılan eserler, Adana Arkeoloji Müzesi ve Mersin Müzesinde sergileniyor.

Mersin’in tarih sahnesine çıkışı 19. yüzyılın ortalarına rastlıyor. Bu dönemde henüz bir köy olan bölge, göçmen bir Türkmen aşiretine ev sahipliği yapıyor ve adını da bu aşiretten alıyor. Özellikle Amerika iç savaşı sırasında dünyadaki pamuk kıtlığını gidermek amacıyla Çukurova’da gelişen pamuk üretimi ve bölgenin 1866 da demiryolu ağına bağlanması, Mersin’in kaderini değiştiriyor… Bu dönemde Mersin hızla, Çukurova’nın tarım ürünlerinin ihraç edildiği bir liman ve ticaret merkezi haline geliyor.

Şehrin bugünkü durumuna gelmesinde, şu anda çok küçük bir azınlık olsalar da Hıristiyan Levantenlerin önemi yadsınamaz. Şehirde halen Levantenlere ait iki kilise bulunuyor, Latin-İtalyan Kilisesi ve Arap-Ortodoks Kilisesi.

Günümüzde Mersin
Hızla hayata geçirilen GAP Projesi, Ataş Rafinerisi ve sahip olduğu geniş hinterland sayesinde Mersin Limanı, Türkiye’nin Akdeniz’deki en büyük limanı olma özelliğini taşıyor. Limanda bulunan 27 iskelenin 8 tanesi birbirlerine raylı bir sistemle bağlanmış. 1991 Körfez Savaşı’ndan bu yana yaklaşık 85 milyon dolar harcanarak yenilenen Mersin Limanının kapasitesi, son üç yıldır her sene %10 oranında artmış.

Kentin ticari açıdan önemi göz önüne alınarak, Türkiye’nin dört serbest bölgesinden birisi burada kurulmuş. 785.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulan Mersin Serbest Bölgesi, başta tekstil firmaları olmak üzere yaklaşık 250 şirkete ev sahipliği yapıyor…

Ayrıca, Mersin – Adana karayolu üzerinde cam, soda, gübre, tekstil, meyve suyu gibi sektörlerde faaliyet gösteren birçok önemli fabrika da bulunuyor.

Etiketler: , , ,