Lice’de kaçırılan 4 askerin isimleri belli oldu

Amed’in Lice ilçesinde silahlı bir grup tarafından alı konulan 4 askerin isimleri belli oldu.

Alınan bilgilere göre, Lice’de Fis Ovası yakınlarında yol kesen ve HPG’li olduğu bildirilen bir grup araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Yaklaşık 200 aracın durdurularak kimlik kontrolü yapıldığı sırada, Bingöl 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’nda görevli Astsubay Melik Dikyol, Astsubay Hakan Özer ve Uzman Erbaş Uğur Sert ile Erzurum’da görevli Uzman Erbaş Ali Akdemir, silahlı grup tarafından alıkonuldu.

Askerlerin Hayatı Tehlikeye atılıyor uyarıda bulunuldu devlet gücleri operasyonlar ile askerlerin hayatını tehlikeye atıyor Olası bir Çatışma anında rehinelerin zarar görcegi konusunda uyarıda bulunuldu pkk yakınlıgı ile bilinen firat news haberi..

lay bu akşam saatlerinde Fis Ovası kesiminde meydana geldi. Karayolunu kesen bir grup PKK , durdurdukları aralarda bulunanların kimliklerini kontrol etti. Araçlardaki 2 astsubay ve 2 uzman çavuşu etkisiz hale getiren pkk/hpg araçlardan indirdikleri kişilere bir süre örgüt propagandası yaptı. Ardından 3 aracı ateşe verip yakan PKK , astsubay ve uzman çavuşları yanlarına alıp götürdü.

Kaçırılan askerlerin kurtarılması için bölgeye sevk edilen Jandarma Özel Harekat timleri operasyon başlattı.

KAÇIRILAN ASKERLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde akşam saatlerinde kaçırılan 4 askerin isimleri belli oldu. Askerlerin, Bingöl 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’nda görevli Astsubay Melik Dikyol, Astsubay Hakan Özer ve Uzman Erbaş Uğur Sert ile Erzurum’da görevli Uzman Erbaş Ali Akdemir olduğu öğrenildi. Kaçırılan askerlerin ihbarını ise yine aynı otobüste bulunan başka bir askerin yaptığı kaydedildi. İhbarı yapan askerin de uzman erbaş olduğu, durdurulan otobüste PKK’lıların kontrolü sırasında kimliğini gizlemeyi başardığı kaydedildi.

ASKERLER EHLİYET SINAVI İÇİN DİYARBAKIR’A GELMİŞLER

PKK kaçırdığı 2’si astsubay, 2’si uzman erbaş olan 4 askerin ve ihbarı yapan uzman erbaş ile birlikte Diyarbakır’a dün geldikleri öğrenildi. Bugün yapılan ehliyet sınavı sonrası askerlerin birliklerine dönmek üzere yola çıktıları belirtildi. Kaçırılan askerlerin bulunması için başlatılan operasyonlar sürüyor.

4 askerin silahlı bir grup tarafından alıkonulduğu bilgisi ardından bölgede operasyon başlatılırken, Lice-Amed karayolunda güvenlik önlemleri artırıldı.

Askerlerin bulunması için Lice’de Bingöl ve Amed’den özel askeri birlikler ile özel harekat polislerinin gönderildiği öğrenildi.

Astsubay Melik Dikyol, Astsubay Hakan Özer , Uzman Erbaş Uğur Sert , Uzman Erbaş Ali Akdemir

Astsubay Melik Dikyol kaçırılan asker, Astsubay Hakan Özer kaçırılan asker , Uzman Erbaş Uğur Sert kaçırılan asker , Uzman Erbaş Ali Akdemir kaçırılan asker

Etiketler: , , , , , , ,