Kavgada ölen 8 kişi toprağa verildi

Dehşet verici bir Haber ölenlerin yakinlarina baş saglıgı diliyoruz bu olmamaliydi öylece haret ve deset içinde kaldim bir toprak ugruna degermi 8 can giti kanli toprak kanlari ile sulandi toprak ah keşke o an zaman dursaydi
o an zamani geri alabilseydik lakin bu bize ders olmali ibret almamiz gereken bir olay hiç yoktan boşu boşuna 8 can giti kiziyorum tepkim var öfkeliyim olmasi gerekn birşeydi

allah sabir versin çok zor bir durum

Bismil ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada yaşamını yitiren 8 kişinin cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından Silvan’da toprağa verildi.

Amed’in Bismil ilçesinde dün akşam saatlerinde Başköy ve Karatepe (Gilhabeş) köylüleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada aynı aileden 8 kişi yaşamını yitirmiş 4 kişide yaralanmıştı. Otopsi işlemleri için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na gönderilen Ömer, Ahmet, Mustafa, İskan, Faruk, Fuat, Muzaffer ve Berat Üstün isimli yurttaşların cenazeleri, aileleri tarafından alınarak bugün Silvan’a getirildi.

8 kişinin cenazesi Kale Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan evlerinin önünde, aralarında BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt, Silvan Belediye Başkanı Fadıl Erdede, Bismil Belediye Başkanı Cemile Eminoğlu’un da bulunduğu yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı törenle defnedildi.

Bismil İlçesi’nin Başköy ve Karatepe köylüleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada 8 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Diyarbakır’ın Bismil ilçesinin Başköy ve Karatepe köylüleri arasında arazi nedeniyle çıkan silahlı kavgada, 8 kişinin ölürken 4 kişi de yaralandı.

Diyarbakır’ın Bismil İlçesi Başköy ile Karatepe köyleri arasında bulunan Ağdiz Ovası’nda iki aile arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahla kavgada ölen 8 kişinin aynı aileden olduğu ortaya çıktı.

3 gündür Ağdiz Ovası’ndaki arazi anlaşmazlığı nedeniyle aralarında tartışma yaşanan Üstün ve Er ailelerinin fertleri saat 18.30 sıralarında ovada yeniden buluştu. İddiaya göre aileler arasındaki tartışma kısa sürede kalaşnikof tüfeklerinde kullanıldığı çatışmaya dönüştü.

Çatışmada, İskan Üstün, oğlu Ömer Üstün, Mustafa Üstün, oğlu Mehmet Üstün, Muzaffer Üstün, oğlu Berat Üstün ile kardeş olan Farut ve Fuat Üstün, olay yerinde öldü. Çatışmada Er ailesinden de 4 kişi yaralandı. Yaralılar Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk yapılan müdahalenin ardından 2 yaralı Diyarbakır’a sevk edildi.

Bu arada olayda ölen 8 kişinin cesetlerinin Bismil Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığı belirtildi. Yaşanan çatışma nedeniyle her iki köyde de jandarma ekipleri sıkı güvenlik önlemleri aldı. Köylere giriş ve çıkışlar durdurulurken, olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.

ÖLENLERİN 6’SI BABA OĞUL

Bismil ilçesinde köylüler arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada ölenlerin 6’sının baba oğul, diğer ikisinin de kardeş oldukları belirlendi.

Başköy ve Karatepe köyleri sakinleri arasında meydana gelen silahlı kavgada hayatını kaybedenlerin İskan Üstün oğlu Ömer Üstün, Mustafa Üstün oğlu Mehmet Üstün, Muzaffer Üstün oğlu Berat Üstün ile kardeş oldukları belirtilen Faruk Üstün ile Fuat Üstün olduğu öğrenildi.

Etiketler: , , , , , , , ,