Ayşe Deniz karacagil daga çıktı

Ayşe Deniz karacagilAyşe Deniz karacagil kirmizi fularlı kı ceza evine girdi pkk hücresine konuldu daga cıktı :)
bunun gibi binlerce örnekler verile bilinir sırf kırmızı fular taktıgı için örgüt üyesi olarak tutuklandı:)
komik degilmi evet çok traji komik bir olay bu ciddi bir problem olduguna inniyoruz

göz altı sürecinde polisin sorgulama yöntemlerini anlatan genç kız pskolojik baskı ve benzeri uygulamalardan söz ediyor

Ayşe Deniz Karacagil hakkında 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, ‘kamu malına zarar vermek’, ‘kamu görevlisine karşı direnmek’, ‘toplantı gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet’, ‘terör örgütü üyeliği’ ve ‘kanuna aykırı toplantı veya gösteri yürüyüşleri düzenlemek’ suçlamalarından ve bu suçları birden fazla işlemekten 24 yıldan 98 yıla kadar hapis cezası istendi.

Karacagil hakkında ayrıca, Hatay’da yaşamını yitiren ahmet atakan’ın ölümünü protesto gösterilerine katılmaktan, 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde de dava açıldı.

Tahliyeden sonra tutuksuz yargılanmasına devam edilen Ayşe Deniz Karacagil, son olarak 12 ve 13 Haziran’da görülen duruşmalara katılmadı.

KOD ADI ‘DESTAN YÖRÜK’

Eylemler sonrasında Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) örgütü üyesi olmakla suçlanan ve 4 ay 20 günlük cezaevi sürecinin 4 ay 9 gününü, Alanya- Mahmutlar L Tipi Kapalı Cezaevi’nin A-11 koğuşunda, PKK terör örgütü üyeliğinden tutuklu 13 kadınla birlikte geçiren Ayşe Deniz Karacagil’in 20 Mayıs’ta PKK’ya katılarak dağa çıktığı iddia edildi. Dağdaki isminin ‘Destan Yörük’ olduğu belirtilen Karacagil’in, örgüt kıyafetiyle çektirdiği fotoğraflar ve röportajı, PKK’yla aynı çizgide olan bir gazetede yayınlandı.

BU YOLA DEVLETİN UYGULAMALARI İTTİ

Ayşe Deniz’in Gezi sürecinde yaşanan isyanı yeterli görmediğini, bir adım ötesini hedeflediğini anlatan anne Nuray Erçağan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi Deniz’ler şu anki mücadelenin ve Gezi sürecinde yaşanan isyanın yeterli olmadığını gördüler. Daha farklı, bir adım ötesini. Yani bu devlet yine onları hapislere tıkacak, yine onlara üzüntüler yaşatacak. Adaletin olmadığı, hukukçuların, hakimlerin, belli görüş sahibi insanların tekeline girdiğini görüp, yani adalete inanmıyorlar. Peki çözüm neydi, çözümü kendisi arıyor. Deniz böyle bir karar almış, belki de başarılı olacak. Ama bence bu yolu Deniz çizmiş gibi görünmekle birlikte, aslında bu yolu Gezi’de çocuklarımıza saldıranlar gösterdiler. Deniz’i bu yola devletin, yargının, çalanların uygulamaları itti.”

Etiketler: , , , ,